Cvičení po porodu

Krásná a zdravá postava i po dětech

Proč je důležité cvičit po porodu

Každá maminka má po porodu povolené svaly a klouby celého těla a potřebuje zpevnit svou postavu. Mnohdy potřebuje taky shodit nějaká přebývající kila. Od častého nošení miminka vás možná bolívají záda. Nemůžete si jít zacvičit, protože nemáte nikoho, kdo by miminko pohlídal? Nyní budete mít příležitost. Při cvičení bude miminko stále s vámi a do některých cviků se dokonce může zapojit. Cvičení je vytvořené na mítu potřebám maminek s miminky.

Při cvičení využíváme velké gymnastické míče, overbally, podložky i oblíbené hračky, které si s sebou pro miminko přinesete. Protáhnete si zkrácené svaly, rozhýbáte páteř a klouby. Posílíte těhotenstvím uvolněné svaly, hlavně pánevní dno a bříško.

S miminkem si zacvičíte na míči i na zemi různé cviky, které podpoří jeho zdravý vývoj a vycházejí z potřeb jeho věku. Během cvičení se také naučíte, jak miminko správně držet, abyste nepřetěžovala páteř svou ani svého miminka. K důležitým mateřským kompetencím patří schopnost naslouchat potřebám miminka, takže vůbec nevadí, když cvičení na chvíli přerušíte, abyste své miminko nakrmila nebo přebalila.

Cílem cvičení je nejen, aby si ženy po porodu zacvičily, ale aby se také naučily podpořit dobrý vývoj miminka a aby se naučily důvěřovat svým mateřským schopnostem.

Rodinné centrum Kašpárek je otevřené už hodinu před cvičením. Můžete toho využít, přijít dřív a miminko nakojit a přebalit před cvičením. Bude to pro vás i miminko příjemnější a méně stresující.

Jak prospívá cvičení po porodu

  • Rychleji se vrátíte k původní postavě
  • Zpevníte bříško a pánevní dno povolené těhotenstvím
  • Zbavíte se nadbytečných kil, která vám po porodu zůstala
  • Podpoříte lymfatický systém, abyste odbourala případné otoky, které některým ženám po porodu zůstanou
  • Zpevníte páteř rozvolněnou těhotenstvím, která se ženám po porodu snadno zablokuje
  • Posílíte svaly, které potřebujete k častému nošení miminka

Cvičení po porodu Mělník

Cvičení pro maminky po porodu se koná každé úterý od 9:15 do 10:15 hodin v Rodinném centru Kašpárek Mělník.

Na jednotlivé lekce se přihlašte na mail tiwahewin@seznam.cz nebo mobil 604 281 940.