Masáže kojenců a větších dětí

Relaxace pro celou rodinu

Přihláška na kurz

termíny lekcí:

  1. lekce 5. září 2018
  2. lekce 12. září 2018
  3. lekce 19. září 2018

vždy od 9:30 do 11 hodin

cena kurzu 600 Kč

Proč děti potřebují masáž

Všechny malé děti prožívají každý den spoustu nových zážitků. A tak někdy cítí neklid a neumí ho samy zvládat. Jsou v napětí a nedokáží se uvolnit a utišit. Potřebují se uklidnit a zbavit stresu.

Pro některé děti bylo narození náročným zážitkem a těžko se srovnávají s tím, že jsou na světě. Možná by rády zůstaly dál v bříšku. Je na mamince, aby jim ukázala, že svět je příjemné a bezpečné místo.

Napětí psychické se u nich, podobně jako u nás dospělých, projevuje v napětí svalů celého těla. Děti nám to ale neumí říct. Jen třeba nedokáží usnout, nebo jsou nespokojené. Každá savčí maminka o své mládě pečuje prostřednictvím dotyků. A naše děti potřebují totéž. Naší řeči ještě nerozumí. Ale pohlazení a objetí rozumí od samého narození.

Některé děti se navíc narodí s nerovnoměrným napětím svalů. Mají část svalů zkrácených a část naopak ochablých. Příčiny jsou různé. Někdy to vznikne už před narozením, třeba proto, že miminko uvízlo v určité poloze několik týdnů před porodem a už ji nemohlo změnit. U jiných došlo k poranění nebo přidušení během těžkého porodu. Miminka pak cítí nepohodlí nebo bolesti, které je nenechají v klidu spát. Takové miminko potřebuje pomoct rehabilitací i masáží.

Speciální sestavou jemných doteků můžete dítěti pomoct relaxovat, navázat s ním hlubší vztah, zmírnit bolesti bříška a zmírnit porodní trauma. Děti masáž zpravidla milují, protože je to vždy klidná chvilka, kdy se maminka (nebo tatínek) věnuje výhradně jim.

Jak masáž dětem pomůže

Klidný spánek

Děti se během masáže uvolní a zbaví se napětí ze všech zážitků, které během dne prožily. Zklidní se a ztiší. Vnímají jemné hlazení od maminky. Cítí pravidelný rytmus jednotlivých tahů. Poslouchají, co maminka povídá nebo zpívá. Po masáži dobře usínají.

Zdraví

Děti s nerovnoměrným svalovým napětím se lépe rehabilitují. Svaly reagují na masáž a uzdravují se. Miminkům s bolestmi bříška masáž přináší úlevu od nadýmání. Masáž také podporuje lymfatický systém a imunitu.

Mateřská láska

Masáž je další ze způsobů, kterým můžete svému dítěti dát najevo svou lásku. Miminko i větší dítě potřebuje aspoň občas mít maminku (a tatínka) jen pro sebe. Cítit, že se maminka věnuje miminku naplno a netříští pozornost mezi členy rodiny, televizi nebo mobil.

Kurz masáží kojenců a dětí

V kurzu masáží kojenců a malých dětí probereme pravidla pro bezpečnou a účinnou masáž, použití olejů a nejnutnější základy aromaterapie, která se k masážím dětí úzce váže. Povíme si, kdy a jak masírovat. Jaké rozdíly jsou v masážích různě starých dětí a také dospělých. Řekneme si, na co dát pozor a kdy nemasírovat.

Naučíte se speciální sestavu jemných masážních tahů určenou pro nejmenší. Procvičíme důkladně jednotlivé masážní tahy a vysvětlíme si logiku jejich pořadí. Část masáží si vyzkoušíte na sobě navzájem ve dvojicích. Tím si celou masážní sestavu lépe zapamatujete a taky lépe pochopíte její provádění. Celou masážní sestavu se naučíte na panenkách nebo plyšácích.

Na kurz s sebou můžete vzít své miminko, nebo můžete přijít už v těhotenství. K výuce budete mít k dispozici panenku nebo plyšáka, masážní oleje i aromaoleje na praktický nácvik. Dostanete písemné podklady, nemusíte si tedy psát poznámky.

S sebou si vezměte nějaký starší ručník, u kterého nebude vadit, když se umastí od oleje. Pokud chcete na vlastní kůži vyzkoušet masáž obličeje (doporučuju, je to moc příjemné), tak vynechejte makeup.

Kurz probíhá ve 3 lekcích po 90 minutách.

  1. Pravidla masáže, použití olejů a aromaolejů, postup při masáži, nácvik masáže bříška a zad na panence, praktický nácvik masáže obličeje ve dvojici
  2. Masáž rukou a nohou s praktickým nácvikem ve dvojici, nácvik celé masážní sestavy na panence nebo plyšovém medvědovi
  3. Opakování celé masážní sestavy, opakování problematických detailů, prostor pro dotazy

Kapacita kurzu je 3 - 8 účastníků, je nutné se přihlásit předem na mobil 604 281 940 nebo mailem na tiwahewin@seznam.cz nebo nejlépe prostřednictvím formuláře.

Přihláška na kurz

termíny lekcí:

  1. lekce 5. září 2018
  2. lekce 12. září 2018
  3. lekce 19. září 2018

vždy od 9:30 do 11 hodin

cena kurzu 600 Kč