Těhotenské masáže

Starejte se o své tělo, dopřejte si péči

Masáže v těhotenství

V těhotenství vás mohou potrápit různé nepříjemnosti. Hlavně bolesti zad, ale třeba i nohou nebo hlavy. Taky otoky rukou a nohou jsou dost obtěžující. A nebo na vás dolehne docela běžný stres.

S tím vším vám může pomoct masáž.

Běžná masáž není v těhotenství použitelná. Na nastávající maminku i nenarozené miminko je potřeba brát zvláštní ohledy. Masáž je tedy jemná a prováděná speciálním způsobem.

Průběh těhotenské masáže

Těhotenská masáž probíhá vleže na boku na masážním lehátku. Jen v prvních měsících je možné masírovat vleže na břiše. Pro masáž těhotných volím ty nejjemnější oleje vhodné i pro citlitlivou pokožku miminek, např. mandlový nebo hroznový. Podle přání s klientkou také vybereme příjemné aromaoleje, které napomáhají lepší psychické pohodě i fyzickému uvolnění.

Většina žen potřebuje namasírovat především záda. Zvlášť v oblasti beder a kříže se projevují bolesti způsobené vahou rostoucího bříška. Masáž šíje provádím velmi jemně a šetrně. Dále na přání klientky masíruju obličej nebo ruce pro uvolnění napětí ze stresu a únavy. Velmi oblíbená je také masáž nohou, které v těhotenství trpí zvýšenou námahou a otoky. Při masáži nohou se opatrně vyhýbám citlivým reflexním bodům. Naopak se věnuji místům na chodidlech a lýtkách, kde se nejvíc projevují bolesti a napětí.

Během masáže si můžeme také popovídat o problémech, které v těhotenství pociťujete a nemáte s kým je probrat. Z masáže odejdete uvolněná, odpočatá a s větší důvěrou ve své mateřské schopnosti.

Jak pomůže těhotenská masáž?

 • Aromaterapie
  Používám esenciální oleje s ohledem na potřeby každé těhotné ženy. Třeba růži, která uvolňuje a uklidňuje.
 • Uvolnění svalů
  Masáž svalů zad a nohou pomáhá odblokovat zatuhlá místa, která působí bolesti, jak je tělo stále víc zatěžováno rostoucím bříškem. Masáž obličeje nebo třeba rukou přináší především psychické uvolnění a odstranění každodenního stresu.
 • Rozhovor
  Popovídáme si o všem, co vás v těhotenství trápí, co vám přináší pocity nejistoty. Také si můžeme povědět o příčinách bolestí zad nebo nohou typických pro těhotné a najít vhodná opatření, která by bránila zhoršování potíží.
 • Relaxace
  Odpočinete si, věnujete chvíli jen sobě a miminku, uvolníte psychické napětí.

Těhotenskou masáž doporučuji rozšířit také o Spinning Babies