Předporodní masáž

poslední týdny před porodem

S blížícím se porodem už se zřejmě těšíte, až bude miminko na světě. Mimo jiné proto, že se moc nevyspíte. Celou noc se budíte, protože záda bolí čím dál víc a uvelebit se nějak pohodlně s bříškem v posteli není vůbec jednoduché.

Navíc vás možná zlobí i oteklé a těžké nohy. Klouby dostávají pod rostoucí váhou pořádně zabrat.

Na klidu vám nepřidá ani strach z porodu, ať už z kontrakcí nebo z neznámého personálu. Nátlak rodiny i přátel, kdy už konečně porodíte, mohou umocnit i doktoři, jakmile se přehoupne předem vypočítaný termín.

V takové chvíli může přijít vhod předporodní masáž, která vám přinese klid a uvolnění a připraví vaše tělo na porod. Někdy dokonce právě taková masáž nastartuje kontrakce do dvou dnů. Ovšem jen v případě, že je miminko už připravené a pouze čeká na nějaký impuls od maminky, že i ona je připravena.

Průběh předporodní masáže

Předporodní masáž probíhá vleže na boku na masážním lehátku nebo vsedě. Pro masáž vybírám ty nejjemnější oleje vhodné i pro citlivou pokožku miminek, např. mandlový olej. Podle přání s klientkou také vybereme příjemné aromaoleje, které napomáhají lepšímu psychickému i fyzickému uvolnění a které se nemusíme bát použít, protože nevadí, pokud vyvolají kontrakce.

Většina žen potřebuje namasírovat především záda. Zvlášť v oblasti beder a kříže se projevují bolesti způsobené čím dál větší zátěží. Masáž šíje, kde jsou spoušťové body provádím důkladně, ale přesto šetrně. Dále na přání klientky masíruju třeba i obličej a ruce pro uvolnění napětí. Při masáži nohou se zaměřuji hlavně na reflexní body v oblasti chodidel a kotníků.

Během masáže si můžeme také popovídat o porodu a o všem, co vám přináší strach a stres. Někdy ženy odcházejí tak uvolněné, že brzy nastoupí kontrakce a porod tak velmi příjemně začne.

Jak pomůže předporodní masáž?

Aromaterapie

  • Společně s vámi vyberu esenciální oleje vhodné pro těhotné v závěru těhotenství. Podporují prokrvení svalů, uvolňují křečovitě stažené svaly, psychicky zklidňují. Připravují tělo i mysl na porod.

Uvolnění svalů

  • Zatuhlé svaly zad, šíje, nohou, rukou, ale třeba i obličejové svaly se při masáži krásně uvolní a umožní tělu relaxovat a připravit se tak na porodní práci a neblokovat ji.

Spoušťové body

  • Masáž v oblasti šíje usnadňuje kolování oxytocinu v těle. Masáž spoušťových bodů na chodidlech a nad kotníky reflexně působí na dělohu. Obojí podpoří dobrou práci dělohy a může tedy pomoci nástupu kontrakcí.

Rozhovor

  • Popovídáme si o všem, co vás s ohledem na porod ještě stresuje, o strachu a o všem, co vás může blokovat. Společně budeme hledat opatření, která by vám mohla přinést pocit klidu a bezpečí.

Předporodní masáž doporučuji doplnit o Spinning Babies.


Rezervujte si termín masáže

Prostřednictvím služby Reservio si můžete ihned pohodlně rezervovat termín masáže. Je to úplně jednoduché. Po kliknutí na tlačítko se Vám otevře nová stránka. Na ní zvolte nejprve Filtrovat podle kategorie Pro těhotné a potom druh masáže a její délku. Pak vyberte datum a čas z nabízených termínů. Nakonec vyplňte svoje údaje a objednávku odešlete.

Ceník

Předporodní masáž

60 minut

600 Kč

Předporodní masáž

90 minut

850 Kč

Předporodní masáž + Spinning Babies

90 minut

850 Kč

Kontakt

Radka Pavlová

Spojovací 4049, Mělník

+420 604 281 940

tiwahewin@seznam.cz