Spinning Babies

aby miminko mělo v bříšku dost místa

Co je principem Spinning Babies?

Při porodu se vždy řeší, jak se žena otevírá. Všechny zajímá, na kolik centimetrů je rodička otevřená. Jenže otevření děložního hrdla nemusí vždy napovídat, jak dobře bude porod postupovat. Pokud je miminko v pánvi dobře uložené, tak může porod i z velmi malého otevření proběhnout velmi rychle a hladce. Naopak při méně příznivé poloze miminka bude možná porod dlouhý a komplikovaný i v případě úplného otevření. Pro osoby pracující s technikami Spinning Babies je tedy zásadní otázka:

"Kde je miminko?"

Má miminko dost místa v bříšku a v pánvi? V jaké poloze je miminko? Poloha miminka zásadně ovlivňuje průběh porodu. Optimálně by mělo miminko být uložené hlavičkou dolů, s bradičkou sklopenou k hrudníčku a zádíčky by se mělo opírat o maminčino bříško.

Miminko si hledá ideální polohu zhruba od 30. týdne těhotenství. I když jsou i miminka, která se třeba otočí úplně na poslední chvíli, dokonce i během porodu. Takže není třeba panikařit, když je miminko ještě pár týdnů před porodem zadečkem dolů. Ostatně i v takové poloze se miminka rodí, i když je to vzácnější.

Pozici miminka v bříšku ovlivňujeme ale už během těhotenství. Špatný vliv má náš běžný sedavý způsob života. Třeba při pohodlném sledování televize na gauči si přisedáváme kostrč a pánev si tak zavíráme. Příčinou problémů je nerovnováha napětí svalů a vazů v pánvi, břiše a zádech. Spinning Babies vede k jejich uvolnění a tím k návratu do rovnováhy.

Kdy využít techniky Spinning Babies?

 • v těhotenství i při porodu
 • při bolestech a blokádě v kříži
 • při bolestech v oblasti stydké spony
 • při bolestech pánve
 • při bolestech kyčlí
 • při bolestech v bedrech
 • při svalových bolestech bříška
 • při nevhodné poloze miminka
 • při poloze koncem pánevním
 • při příčné poloze
 • při zadním postavení miminka

Jak pomáhají techniky Spinning Babies?

Bezpečně

Všechny techniky jsou v podstatě protahovací a uvolňovací cviky. Neznamenají tedy jakoukoli násilnou manipulaci s maminkou a miminkem.

Otočení miminka

Pokud miminko není v ideální poloze (např. koncem pánevním, příčně), uvolňovacími technikami mu vytvoříme víc prostoru. Dáme mu tak možnost, aby se samo otočilo, pokud chce.

Doma a s partnerem

Pro zvýšení účinku technik je někdy potřeba cvičit denně. Po proškolení můžete cvičit i sama doma nebo s dopomocí svého partnera.

Těhotenství bez bolestí

Pokud máte v těhotenství bolesti pánve, kříže, bříška nebo beder, mohou vám právě tyto techniky přinést úlevu.

Start porodu

Když se miminku dlouho nechce na svět jen proto, že kvůli napětí svalů nemůže vstoupit do pánve, tak může použití uvolňovacích technik porod náhle rozběhnout.

Otevření pánve

Během porodu potřebuje miminko mít prostor vstoupit do pánve a pánví projít. Uvolnění především křížové oblasti je proto zásadní.

Jak pracuji s technikami Spinning Babies?

Spinning Babies se využívají od konce první třetiny těhotenství preventivně k nastolení rovnováhy a k uvolnění napětí a svalů, vazů a kostí v oblasti pánve.

S pokročilejším těhotenstvím se mohou objevit některé problémy (třeba poloha koncem pánevním, bolesti pánve), které je možné pomocí Spinning Babies napravit. Tehdy tedy techniky začínám využívat cíleně a na míru každé jednotlivé klientce.

Dále pak mohu využít konkrétní prvky přímo během porodu, pokud nastane problém (například zablokovaná oblast kolem křížové kosti), který si je žádá, a který by se dal pomocí Spinning Babies zmírnit nebo třeba i vyřešit.

Masáž + Spinning Babies

Pokud se pouze potřebujete během těhotenství uvolnit, mohu vám nabídnout těhotenskou masáž a k ní přidat základní uvolnění, především sestavu "Tři sestry" ze Spinning Babies. Totéž se dá velmi dobře využít i při předporodní masáži. Právě krátce před porodem je uvolnění obzvlášť potřebné a přináší úlevu. Tato služba trvá asi hodinu a půl.

Spinning Babies na míru

Pokud už potřebujete cíleně řešit nějaký problém, například bolesti v oblasti pánve nebo nevhodnou polohu miminka, vyberu pro vás konkrétní body ze Spinning Babies na míru. Jednotlivé prvky vám ukážu a naučím vás je používat. To celé trvá asi hodinu. Pak je dobré, když se k nám přidá i váš partner a za další půlhodinu ho naučím, jak vám může pomoct s prvky, ke kterým je nutná asistence druhé osoby. Pokud je totiž problém, je velmi užitečné uplatňovat uvolňovací techniky denně a k tomu budete potřebovat partnerovu pomoc.

Při porodu

Každý porod má úplně jiný průběh. Některý probíhá hladce a je tak rychlý, že ani žádné uvolňovací techniky nejsou potřeba. Ale někdy miminko nemůže najít nejlepší polohu pro vstup do pánve nebo je pánev příliš sevřená. Pak může přijít chvíle, kdy Spinning Babies budou tím pravým nelékařským zásahem, abyste se uvolnila, aby miminko mělo dost místa v bříšku i v pánvi a aby mu v jeho cestě na svět nic nepřekáželo. Mohu vám tedy nabídnout svou pomoc, když si vyžádáte můj doprovod během porodu vašeho miminka.

Rezervujte si termín 

Prostřednictvím služby Reservio si můžete ihned pohodlně rezervovat termín. Je to úplně jednoduché. Po kliknutí na tlačítko se Vám otevře nová stránka. Na ní zvolte nejprve Filtrovat podle kategorie Pro těhotné a potom druh služby a její délku. Pak vyberte datum a čas z nabízených termínů. Nakonec vyplňte svoje údaje a objednávku odešlete.

Ceník

Spinning Babies

60 minut

600 Kč

Spinning Babies

90 minut

850 Kč

Těhotenská masáž + Spinning Babies

90 minut

850 Kč

Předporodní masáž + Spinning Babies

90 minut

850 Kč

Kontakt

Radka Pavlová

Spojovací 4049, Mělník

+420 604 281 940

tiwahewin@seznam.cz